Každý normální člověk by se měl postarat o to, aby měl peníze. A to nejen nějaké drobné, ale dost na to, aby za ně mohl normálně a aspoň trochu uspokojivě žít. Je přece samozřejmé, že v tržní společnosti nebude někdo jen tak někoho živit. I když máme i sociální systém, jsou různé dávky určené jenom k tomu, aby ti nepracující vyžili, a ne k tomu, aby se měli skvěle. A když se tedy někdo chce skvěle mít, má a musí pracovat. Aby si vydělal víc.
Jenže ani to, co si my lidé vyděláme, nemusí v některých obdobích našeho života stačit. Naše příjmy mohou být i po usilovné práci nižší než to, co potřebujeme utratit. A pak vzniká problém. Protože peníze, jak již zaznělo, nikdo nikomu nedá. A tak se musí najít jiné řešení.
A takové řešení naštěstí existuje. Peníze lidem v nesnázích skutečně obvykle žádný mecenáš nedá, ale někdo jim je naštěstí aspoň půjčí. A když na to přijde, může být i půjčka vhodné řešení. Pokud se tedy jedná o pouze dočasné finanční problémy, po nichž na tom bude člověk zase dost dobře, tak dobře, aby zvládal nejen normálně žít, ale navrch i splácet.
A kterou půjčku by si měl člověk v komplikované situaci vzít? To samozřejmě záleží na něm a na poměrech, ve kterých žije, na nichž závisí to, kterou půjčku dostane a také zvládne. A když to vypadá špatně, když se zdá, že někomu dost možná nikde půjčit nechtějí, může se objevit spásné řešení, jímž je nebankovní hypotéka. Tu totiž mnohdy dají i člověku, který by u žádné jiné normální a slušné půjčky neuspěl. A to proto, že tady nezáleží na tom, kolik si dotyčný vydělává a co má nebo nemá zapsáno v registrech dlužníků. Na čemž se v bankách bazíruje.
U nebankovní hypotéky se dá prostě do zástavy nemovitost, čímž je zaručeno vrácení půjčených peněz i s úroky, a po takového záruce už není problém dotyčnému člověku půjčit. a to klidně i hodně velké peníze.